110

خدمات و فعالیتهای سازمان بین المللی سیتی وان (گردشگری حلال)

سازمان بین المللی سیتی وان تنها سازمان صادر کننده پروانه بین المللی بهره برداری استنادارد محصول در حوزه سلامت، کیفیت، اصالت و حلیت کلیه محصولات و خدمات می باشد و بر اساس موافقت رئیس شورای تایید صلاحیت ایران و رئیس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران به شماره گواهینامه تایید صلاحیت NACI/201و شماره گواهینامه 1305212 سازمان مالکیت معنوی(WIPO) در سوئیس می باشد . سازمان بین المللی سیتی وان تنها سازمان موجود در ایران و جهان می باشد که صلاحیت گواهی کردن محصولات ، فرآیندها و خدمات (حلال) را کاملا به صورت انحصاری دارا می باشد. بنابراین بر اساس تایید و مجوزات ، این سازمان می تواند راسا اقدام به صدور گواهینامه محصول نماید همچنین نه تنها می تواتد بازرسیهای مقدماتی و سایر امور مربوطه را به انجام رساند بلکه می تواند راسا و بدون دخالت هیچ نهاد و سازمان بین المللی دیگر اقدام به صدور گواهینامه محصول (که در واقع نوعی استناندارد محصول است ) صادر کند که در حال حاضر در هیچ سازمان و نهاد دولتی و خصوصی امکان عملی صدور چنین گواهینامه ای فراهم نمی باشد . زیرا دستگاههای نظارتی و کلیه واحدهای زیر بط نیز خود نتوانسته اند تا کنون امکان عملی دریافت صدور گواهینامه مذکور را فراهم نماید چه رسد به شرکتها و سازمانهای بین الملی خصوصی . بنابراین سازمان بین المللی سیتی وان نه تنها به عنوان تنها نهاد موجود ، گواهینامه ای صادر می کند که بر مبنای آن بتواند راسا گواهینامه محصول صادر کند.

جایگاه و اعتبار سازمان بین المللی سیتی وان:

1.سازمان بین المللی سیتی وان اولین سازمان بین المللی در جهان است که IAUP (اتحادیه بین المللی روسای دانشگاههای جهان) در نیویورک و لندن در مورخ جولای 2017 این سازمان را به عنوان اولین سازمان علمی و پژوهشی و در شورای اجراییIAUP در کشور اتریش مصوب و انتخاب شد بنابراین این سازمان عضو رسمی و قانونی شورای اجرایی IAUPدر جهان می باشد.

2.سازمان بین المللی سیتی وان طی مصوبه تاریخ 8 ژوئن 2018 از سوی سازمان جهانی توریزم سازمان ملل متحد عضو رسمی و به عنوان تنها سازمان موجود در حوزه گردشگری حلال (سلامت ، کیفیت ، اصالت ، حلیت ) پذیرفته و با تمام کشورهای عضوUNWTO معرفی شده که معاون دبیر کلUNWTO اعلام می دارد از اعتمادی که سازمان بین المللی سیتی وان به سازمان توریزم ملل متحد داشته ابراز تشکر نموده است.
services

گستره فعالیت سازمان بین المللی سیتی وان :

سازمان بین المللی سیتی وان در کلیه طبقات بین المللی کالا و خدمات به صورت انحصاری در ایران و کشورهای جهان به شماره های 04983/190الف و1305212سازمان مالکیت معنوی       فعالیت می نماید که کشورهایی که در سازمان مالکیت معنوی (WIPO)در مادرید به این سازمان اجازه استفاده از علامت و نشان و فعالیت انحصاریSiti1 را برای کلیه طبقات بین المللی اشاره شده را داده اند به این شرح می باشد :

"آذربایجان ، بحرین ، چین ، آلمان ، مصر ،اتحادیه اروپا ، اسپانیا ، فرانسه , انگلستان ، کرجستان ، یونان ، هندوستان ، ایتالیا ، کره جنوبی ، سازمان مالکیت معنوی آفریقا ، عمان ، روسیه ، سوریه ، تاجیکستان ، ترکمنستان ، تونس ، ترکیه ، ایالات متحده آمریکا ، ازبکستان ".

دامنه امتیازات و امکانات سازمان بین المللی سیتی وان:
1- شبکه تلویزیونی برای معرفی کالا و خدمات برای دارندگان استنادارد محصول در نظر گرفته شده که این شبکه انحصارا کلیه خدمات و کالای دارای استنادارد سیتی وان به جهان معرفی می نماید .
2- به حوزه هایی که موفق به تایید از سوی شورایعالی بین المللی استاندارد سازمان بین المللی سیتی وان می گردند علاوه بر صدور پروانه بین المللی استنادارد محصول جهت تولیدات و خدمات آنان ، در شبکه تبلیغاتی جهانی Siti1 معرفی خواهند شد .
3-کلیه دریافت کنندگان این پروانه به نوعی در چرخه کامل اقتصادی سیتی وان قرار خواهند گرفت بنابراین گردشگران به نوعی در اولویت انتخاب محصولات به علامت استاندارد محصول سازمان سیتی وان توجه خواهند کرد که این می تواند برای دریافت کنندگان پروانه محصول این سازمان بزرگترین سازمان برزگترین چرخه اقتصادی و ارزش افزوده را در سطح ملی و بین المللی به ارمغان می آورد .
4-کلیه دریافت کنندگان پروانه محصول دارای یک روز نمایشگاه رایگان در محل دائمی معاونت امور نمایشگاهی سازمان بین المللی سیتی وان برای معرفی محصول و خدمات در محل برج میلاد خواهند بود.
5-معاونت امور نمایشگاهی سازمان دارای 300 پرسنل دائمی می باشد که علاوه بر این تعداد قابل توجهی نیروی کار موقت و اشتغال جانبی در پروژه ها را به همراه دارد که طراحی ، سازماندهی و برگزاری رویدادهای هدفمند در قالب استانداردهایCongerss & Trade Delegations Exhibition , Expo Fair, یکی از زیر بناهای هدفگذاری در ساختار این معائنت می باشد و حوزه آزمایشگاهی و شرکت بازرسی و نظارت بر ضوابط بهداشت انسانی و استنادارد این سازمان در خاورمیانه منحصر بفرد است .
8a26b708 e46d 4b9c 951a 03d7201c4fcf

یکی از اهداف سازمان بین المللی ، شناسایی مدیران ، و کار آفرینان برجسته و فعالان اقتصادی برتر جهان و اعطای جایزه برترین به آنان می باشد .

این جوایز هر  سالانه در یک مراسم با شکوه در مادرید اسپانیا به عنوان یکی از جاذبه های پیشتاز جهان در مقر سازمان جهانی جهانگردی (unwto) اهداء می گردد .

services
فعالیتهای بین المللی علمی پژوهشی سیتی وان:

سازمان بین المللی سیتی وان به عنوان تنها سازمان بین المللی د رجهان عضو (IAUP) بوده که با 300دانشگاه معتبر جهان در تعامل و همکاریمی باشد این سازمان برای اولین بار در جهان ریاست منطقه ای خاورمیانه و آسیای مرکزی(IAUP) را بر عهده داشته و عضو شورای اجرایی این اتحادیه می باشد بر اساس تفاهم نامه 7 جانبه به شماره 29373/962400 مورخ 04/09/1396 از جمله با رئیس اتحادیه بین الملل روسای دانشگاهها جهان (IAUP) ، این سازمان تنها سازمان صادر کننده گواهینامه های دروه های بین المللی کوتاه مدت و بلند مدت در مقطع دکتری تجربی و پژوهش محور می باشد که بر اساس بند 16-3 این تفاهم نامه کلیه طرفین اعلام نمودند که صدور مرک دکتری تجربی و تحقیقاتی گردشگری حلال مورد تایید آنان است .

نکته قابل توجه آن که کسانی که موفق به گذراندن دوره های کوتاه مدت و بلند مدت در سازمان بین المللی سیتی وان شوند کلیه مدارک در سطح بین المللی (IAUP,UNWTO) ارزش رسمی و بین المللی در جذب در کلیه حوزه های اعلامی دارد.      

11

فروشگاه رنجیره ایی کار فور با 1452 شعبه در سراسر جهان از علامت و پروانه بین المللی استاندارد محصول براساس مجوز   شماره MAF/MNG/17/103 مورخ 1395/11/02استفاده می نمایند که بر اساس تفاهم انجام شده کارفور تعهد نموده که در جهت استفاده از تمامی شبکه های خود در خارج از کشور در استفاده از برند گردشگری حلال با هدف بالابردن صنعت تولیدانی که مرد تایید از طرف سازمان بین المللی سیتی وان باشد به کار خواهد گرفت و ضمن اعلام اهمیت صادرات ، عنوان نموده اند تمامی تلاش خود را در جهت موفقیت هر چه بیشتر در این زمینه به کار خواهند برد که این می تواند برزگترین چرخه اقتصادی در حوزه صادرات را برای کشور های مختلف از جمله ایران رقم زند.به نمونه دیگر قرار داد اشاره می شود :

دادن استاندارد محصول به دهکده گردشگری بوانات به مدیریت آقای غلامعباس برزگر که طی بررسی اسناد و سرچ در گوگل مشاهده می فرمایید که در صنعت کاری ایشان تحولی بزرگ در حوزه اقتصادی رخ داده و به اذعان ایشان و اسناد و مدارک حوزه ایشان به بزرگترین حوزه اقتصادی در گردشگری ایران و جهان مبدل شده است .

شماره صادر پروانه استاندارد محصول به نامبرده 1748/دا/97 مورخ 1396/101/10 می باشد

درباره سیتی وان

معرفی سازمان بین المللی سیتی وان


سازمان بین المللی سیتی وان تنها سازمان صادر کننده پروانه بین المللی بهره برداری استنادارد محصول در حوزه سلامت، کیفیت، اصالت و حلیت کلیه محصولات و خدمات می باشد و بر اساس موافقت رئیس شورای تایید صلاحیت ایران و رئیس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران به شماره گواهینامه تایید صلاحیتNACI/201 و شماره گواهینامه 1305212 سازمان مالکیت معنوی(WIPO) در مادرید می باشد . سازمان بین المللی سیتی وان تنها سازمان موجود در ایران و جهان می باشد که صلاحیت گواهی کردن محصولات ، فرآیندها و خدمات (حلال) را کاملا به صورت انحصاری دارا می باشد.

برگزاری دوره های آموزشی كوتاه مدت تخصصی مرتبط با امر گردشگری

بورسیه تحصیلی
بورسیه تحصیلی
سازمان بین المللی سیتی وان (گردشگری حلال) هرساله به تعداد سی نفر از دانشجویان و پژوهشگران عرصه گردشگری با علایق ویژه و گردشگری حلال، بورسیه یکساله جهت شرکت در دوره های تخصصی و پژوهش اعطا می نماید.
فرصتهای مطالعاتی
فرصتهای مطالعاتی
سازمان بین المللی سیتی وان (گردشگری حلال) هرساله فرصتهای مطالعاتی برای 20 نفر از نخبگان و دانشمندان فعال در زمینه گردشگری بر اساس قوانین و مقررات شورای عالی موسسه ارائه می دهد. هزینه این فرصت مطالعاتی سه ماهه محققان بر عهده موسسه می باشد.

فرصتهای مطالعاتی
فرصتهای مطالعاتی
سازمان بین المللی سیتی وان (گردشگری حلال) هرساله فرصتهای مطالعاتی برای 20 نفر از نخبگان و دانشمندان فعال در زمینه گردشگری بر اساس قوانین و مقررات شورای عالی موسسه ارائه می دهد. هزینه این فرصت مطالعاتی سه ماهه محققان بر عهده موسسه می باشد.
آموزش
آموزش
اين دوره ها با درنظر گرفتن نيازها و چالشهاي صنعت گردشگري در سطح ملي و بين المللي و بروز رساني دانش مديران ارشد مراكز خدمات گردشگري و مسئولين گردشگري دولتي با همكاري دانشگاههاي معتبر جهاني و اعضاي شبكه دانش UNWTO توسط اساتيد برجسته رشته هاي گردشگري جهان اجرا خواهد شد.
آموزش
آموزش
اين دوره ها با درنظر گرفتن نيازها و چالشهاي صنعت گردشگري در سطح ملي و بين المللي و بروز رساني دانش مديران ارشد مراكز خدمات گردشگري و مسئولين گردشگري دولتي با همكاري دانشگاههاي معتبر جهاني و اعضاي شبكه دانش UNWTO توسط اساتيد برجسته رشته هاي گردشگري جهان اجرا خواهد شد.

جوایز بین المللی سازمان بین المللی سیتی وان (گردشگری حلال)

جایزه بین المللی گردشگری حلال ( سلامت ،کیفیت ، اصالت ، حلیت ) کالا و خدمات :

یکی از اهداف سازمان بین المللی سیتی وان ، شناسایی مدیران و کارآفرینان برجسته و فعالان اقتصادی برتر جهان و اعطای جایزه برترین به آنان می باشد

این جوایزهر دوسالانه در یک مراسم با شکوه در مادرید اسپانیا به عنوان یکی از جاذبه ها یپیشتاز جهان و مقر سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO)اهدا می گردد .

رویداد های سیتی وان

 • اولین کنفرانس بین المللی حلال در کازماتیک

  اولین کنفرانس بین المللی حلال در کازماتیک

  سازمان بین المللی سیتی وان (گردشگری حلال ) برگزار می کند

   

  اولین کنفرانس بین المللی حلال در کازماتیک

   

  جهت ثبت نام به سایت ihcct2018.com و جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس 66485226 سرکار خانم دکتر محمدی تماس حاصل فرمایید .

 • اطلاعیه ثبت نام دکتری مدیریت گردشگری حلال

  اطلاعیه ثبت نام دکتری مدیریت گردشگری حلال

  به استحضار کلیه متقاضیان شرکت در دوره دکتری مدیریت گردشگری حلال می رساند، نظر به اینکه ظرفیت هر دوره ۲۵ نفر است، ترتیب درخواست  ثبت نام دانشپذیران پس از پذیرش نهایی ( مصاحبه تخصصی) بعنوان اولویت قرار گرفتن در دوره تحصیلی مد نظر خواهد بود. لذا از متقاضیان درخواست می گردد نسبت به ارسال به موقع فرم ثبت نام مصاحبه تخصصی اقدام لازم بعمل آورند.


  باتشکر
  شورای تحصیلات تکمیلی آموزش های عالی آزاد

  موسسه اموزش عالی آزاد قشم

 • اعطای شماره پروانه محصول حلیت ،سلامت و کیفیت (استاندارد محصول ) وگواهینامه بین المللی و نشان جهانی گردشگری حلال به شرکت سپهر اقتصاد (CIP Mashhad)

  اعطای شماره پروانه محصول حلیت ،سلامت و کیفیت (استاندارد محصول ) وگواهینامه بین المللی و نشان جهانی گردشگری حلال به شرکت سپهر اقتصاد (CIP Mashhad)

  شماره پروانه محصول حلیت، سلامت و کیفیت (استاندارد محصول ) و گواهینامه بین المللی و  همچنین نشان جهانی گردشگری حلال به شرکت آیس پک اعطا خواهد شد.

  گفتنیست این مهم طی مراسمی درتاریخ 1397/02/26درمشهد مقدس انجام خواهد پذیرفت.

 • موسسه جهانی حلال مجوزی از مرکز تحقیقات حلال ندارد

  موسسه جهانی حلال مجوزی از مرکز تحقیقات حلال ندارد

  معاون پژوهشی مرکز ملی تحقیقات حلال سازمان غذا و دارو گفت: موسسه حلال جهانی مجوز مرکز تحقیقات حلال سازمان غذا و دارو را اخذ نکرده است.

  معاون پژوهشی مرکز ملی تحقیقات حلال سازمان غذا و دارو:

  موسسه حلال جهانی، مجوز مرکز تحقیقات حلال را ندارد

  معاون پژوهشی مرکز ملی تحقیقات حلال سازمان غذا و دارو  گفت: موسسه حلال جهانی مجوز مرکز تحقیقات حلال سازمان غذا و دارو  را اخذ نکرده است.

  دکتر عبدالعظیم بهفر معاون پژوهشی مرکز ملی تحقیقات حلال سازمان غذا و دارو در گفتگو با ایفدنا  با تاکید بر  اینکه موسسه حلال جهانی درخصوص بررسی حلیت فرآورده های سلامت از سازمان غذا و دارو و مرکز ملی تحقیقات حلال جمهوری اسلامی ایران مجوز های لازم را اخذ نکرده است  طی نامه ای از معاونین  غذا و داروی دانشگاههای علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سراسر کشور خواست: پس از اطلاع رسانی به شرکت های تولیدی و وارداتی تحت نظارت، اقدام مقتضی را در این خصوص انجام دهند.

  وی همچنین اضافه کرد: با توجه به اینکه دولت، سازمان غذا و دارو  را بعنوان متولی رسمی مرکز تحقیقات حلال می شناسد مجوز حلیت یا عدم حلیت فراورده ها  صرفا به عهده این  مرکز می باشد.

   

                                                                                                                                                               لینک خبر

 • موسسه حلال جهانی مجوزی از سازمان غذا و دارو ندارد

  موسسه حلال جهانی مجوزی از سازمان غذا و دارو ندارد

  فا آنلاین>سلامت>معاون پژوهشی مرکز ملی تحقیقات حلال سازمان غذا و دارو، گفت:

  موسسه حلال جهانی مجوز مرکز تحقیقات حلال سازمان غذا و دارو را اخذ نکرده است.

  به گزارش شفا آنلاین، دکتر عبدالعظیم بهفر با تاکید بر اینکه موسسه حلال جهانی در خصوص بررسی حلیت فرآورده های سلامت از سازمان غذا و دارو و مرکز ملی تحقیقات حلال جمهوری اسلامی ایران مجوزهای لازم را اخذ نکرده است، گفت: در نامه ای از معاونین غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور درخواست کرده ایم پس از اطلاع رسانی به شرکت های تولیدی و وارداتی تحت نظارت، اقدام مقتضی را در این خصوص انجام دهند. وی اضافه کرد: با توجه به اینکه دولت، سازمان غذا و دارو را به عنوان متولی رسمی مرکز تحقیقات حلال می شناسد، مجوز حلیت یا عدم حلیت فرآورده ها صرفا به عهده این مرکز است.

   

   

                                                                                                                                                 لینک خبر

  بازرسی

  شرکت هایی که متقاضی دریافت گواهی نامه بین المللی استاندارد حلال میباشند باید پس از تکمیل فرم های پیوست و ارسال آن به این سازمان جهت بازرسی و ارزیابی شرکت خود اعلام درخواست نمایید.

  برخی از اخبار سیتی وان

   خبرنامه ی سیتی وان

   با عضویت در خبرنامه ی ستی وان می توانید از آخرین اخبار، مقالات و اطلاعیه های سیتی وان مطلع شوید.