خدمات و فعالیتهای موسسه سیتی وان

خذمات

بنیان عمده سیتی وان بر اساس روش تحلیل نقاط قوت و ضعف، فرصتها و تهدیدهای گردشگری با علایق ویژه SWOT Analysis (Strengths, Weaknesses, Opportunities and Threats) استوار است كه از این رهگذر به ارایه راه کار برای رفع مشکلات و چالش های موجود در حوزه توریسم براساس هسته خاص و منحصربفرد SITI 1 شامل سازمان ها، نهادها، موسسات (اماکن اقامتی، آژانس های مسافرتی، حمل و نقل هوایی، زمینی و دریائی، رستوران ها، و مراكز تفریحی، سیاحتی) می پردازد.
آنچه اسباب مهمترین وجه تفاوت SITI 1 با سایر فراهم کنندگان راه کار برای حوزه گردشگری را فراهم می آورد آن است كه در این موسسه برخلاف آنچه رایج و متداول است ارائه راهكار نه بر مکان گردشگری در معنای عام آن بلكه براساس گردشگر انجام می پذیرد.
در موسسه سیتی وان براساس الگوی تحلیل وضعیت روح و روان گردشگر به ازای هر گردشگر یک نمونه از چارچوب SITI 1 ایجاد می شود. این موضوع باعث می گردد تا ساختار گردشگری نیز براساس چارچوب SITI 1 ایجاد شده، تدوین گشته و در طول گردشگری بیشترین میزان تعالی روح و روان بدست آید. در این موسسه، خدماتی نظیر مشاوره، تدوین استاندارد، راه حل های خاص منظوره، انجام پژوهش علمی، تحقیقاتی، اقتصادی و ارایه راه کارهای منطبق بر SITI 1 به عنوان اصلی ترین خدمات راه کارهای نوین عرضه می شوند.

خدمات

در سال 2016 پنج موضوع اصلی برای تحقیق و توسعه به شرح ذیل معرفی شده اند:

 • نحوه تدوین استانداردهای یكپارچه گردشگری حلال در جهان اسلام و در سطح جهان
 • بهینه سازی استانداردهای گردشگری حلال برای ارائه دهندگان خدمات گردشگری
 • راهكارهای اجرائی استانداردهای گردشگری حلال برای مواد غذائی و نوشیدنی
 • چگونگی بكارگیری استانداردهای گردشگری حلال در بیمارستانها
 • راهكارهای پاسخگوئی به علائق ویژه گردشگران
خدمات

درجه بندی، اعتبارسنجی و ارزشیابی

در این بخش، كلیه مراكز خدمات گردشگری با محوریت گردشگری با علائق ویژه و گردشگری حلال و ارزیابی دقیق علمی و كارشناسی با شاخص های زیر مورد بررسی قرار گرفته و در صورت دارا بودن تمامی شرایط و پیش نیازها موفق به دریافت گواهینامه اعتبارسنجی موسسه سیتی وان (SITI 1 RAV) خواهند شد.

 • استفاده از نمادها و عناصر گردشگری با علائق ویژه با تمركز بر تقویت توان بومی و محلی
 • اختصاص بخشی از امكانات و خدمات برای استفاده مسلمانان
 • نیروی انسانی آموزش دیده و آشنا به موضوعات گردشگری حلال
 • معروفیت و سابقه مثبت در ارائه خدمات استاندارد جهت كسب رضایت مشتریان
 • تاثیر برنامه ها و ابتكارات هر مجموعه در تعالی روح و روان گردشگران.
services

این موسسه در جهت رفاه هرچه بیشتر گردشگران و همگانی كردن سفر برای عموم با مراكز مختلف ارائه دهنده خدمات گردشگری اعم از حمل و نقل، هتلداری، رستوران و پذیرائی، فروشگاهها و مراكز خرید قرارداد منعقد كرده است. متقاضیان عضویت در موسسه سیتی وان، قادر خواهند بود با خریداری كارت جهانی سیتی وان از تخفیف های ویژه و اولویت در استفاده از خدمات گردشگری در مراكز طرف قرارداد با موسسه بهره مند شوند.
اعضای سیتی وان در این بخش به دو دوسته تقسیم می شوند:

 • ارائه دهندگان خدمات سفر و گردشگری از قبیل هتلها، رستورانها، ایرلاینها، آژانسها و دفاتر خدمات مسافرتی، فروشگاههای صنایع دستی و غیره
 • دریافت کنندگان خدمات سفر و گردشگریکلیه افراد در داخل و خارج کشور
جهت عضویت در موسسه بین المللی سیتی وان لطفا به وبسایت www.siti1.ir مراجعه فرمائید
services

هدف از تدوین این استاندارد، تعیین الزامات و ویژگیهای پایه برای گردشگری حلال، منطبق بر آموزه های شریعت مقدس اسلام و الگوهای کارکردی و فعالیتی آن در هر مرحله از روند گردشگری بر طبق تعاریف و کلیات مطرح شده در این استاندارد می باشد به نحوی که فرآیند و فعالیت استاندارد منطبق با احکـام و قوانیـن اسـلام، منطبق با الـزامات مذهب مبین فقـه جعـفری (علیه السلام) و نظریات فقهی علمای جهان اسلام، بویژه مرجع عالیقدر مسلمین جهان حضرت آیت ا... العظمی سید محمود هاشمی شاهرودی (مد ظله-العالی) مبدع استاندارد جهانی گردشگری حلال باشد.

گفتنی است نسخه استاندارد گردشگری حلال تدوین شده در این موسسه با کد ملی شماره 19933 مرجع در دی ماه سال 1394 به تصویب سازمان ملی استاندارد جمهوری اسلامی ایران رسیده است.

services

موسسه بین المللی سیتی وان یکی از معتبرترین و بزرگترین مراکز فعال در حوزه پژوهش در گردشگری با علایق ویژه و موضوعات مرتبط و مورد علاقه و توجه کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه است. هدف اصلی این موسسه گسترش فرهنگ و ترویج جنبه های انسانی گردشگری با تمرکز بر تعالی روح و روان، حمایت از جوامع محلی و در نهایت توسعه گردشگری حلال در بالاترین درجه می باشد.

این جوایز بصورت دوسالانه در یک مراسم باشکوه در مادرید اسپانیا بعنوان یکی از جاذبه های پیشتاز جهان و مقر سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) اهدا می گردد. اولین مراسم اهدای جوایز برای تاریخ 8 سپتامبر 2017 برنامه ریزی شده است.

services

این دوره ها با درنظر گرفتن نیازها و چالشهای صنعت گردشگری در سطح ملی و بین المللی و بروز رسانی دانش مدیران ارشد مراكز خدمات گردشگری و مسئولین گردشگری دولتی با همكاری دانشگاههای معتبر جهانی و اعضای شبكه دانش UNWTO توسط اساتید برجسته رشته های گردشگری جهان در بخشهای زیر اجرا خواهد شد:

 • مدیران دولتی بخش گردشگری در زمینه
 • مدیران بخش خصوصی از جمله هتلها، دفاتر خدمات مسافرتی، ایرلاین ها

درباره سیتی وان

موسسه بین المللی تحقیق و توسعه گردشگری با علایق ویژه (سیتی وان) برپایه دو دهه مطالعه و پژوهش در خصوص چالشها و نیازهای صنعت گردشگری و بعنوان یك مجموعه ارائه دهنده راه حل های علمی برای پاسخگوئی به موضوعات پیش روی بخش جهانگردی در سطوح محلی، ملی و بین المللی در سال 2015تاسیس گردید.اعضای موسسه سیتی وان كه تعالی روح و روان را هدف عمده خود قرار داده اند یك تیم حرفه ای و متخصص بین المللی در حوزه های مختلف گردشگری اعم از هتلداری، تورگردانی، خطوط حمل و نقل، رستوران و پذیرائی، صنایع دستی، موادغذائی،آموزشی وآكادمیك، خدمات گردشگری سلامت و گردشگری حلال و تشخیص حلیت محصولات غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی از طریق مرکز تحقیقات حلال جمهوری اسلامی ایران و آزمایشگاه های همکار را شامل می شوند و همچنین ضمن ایجاد بستری مناسب برای استقلال،درستکاری و بی طرفی بازرسان به منظور اجرای ارزیابی ها و قضاوت های دقیق براساس استانداردهای ملی که موسسه تحقیق و توسعه گردشگری ...

برگزاری دوره های آموزشی كوتاه مدت تخصصی مرتبط با امر گردشگری

بورسیه تحصیلی
بورسیه تحصیلی
موسسه بین المللی تحقیق و توسعه گردشگری با علایق ویژه هرساله به تعداد سی نفر از دانشجویان و پژوهشگران عرصه گردشگری با علایق ویژه و گردشگری حلال، بورسیه یکساله جهت شرکت در دوره های تخصصی و پژوهش اعطا می نماید.
فرصتهای مطالعاتی
فرصتهای مطالعاتی
موسسه بین المللی تحقیق و توسعه گردشگری با علایق ویژه هرساله فرصتهای مطالعاتی برای 20 نفر از نخبگان و دانشمندان فعال در زمینه گردشگری بر اساس قوانین و مقررات شورای عالی موسسه ارائه می دهد. هزینه این فرصت مطالعاتی سه ماهه محققان بر عهده موسسه می باشد.

فرصتهای مطالعاتی
فرصتهای مطالعاتی
موسسه بین المللی تحقیق و توسعه گردشگری با علایق ویژه هرساله فرصتهای مطالعاتی برای 20 نفر از نخبگان و دانشمندان فعال در زمینه گردشگری بر اساس قوانین و مقررات شورای عالی موسسه ارائه می دهد. هزینه این فرصت مطالعاتی سه ماهه محققان بر عهده موسسه می باشد.
آموزش
آموزش
اين دوره ها با درنظر گرفتن نيازها و چالشهاي صنعت گردشگري در سطح ملي و بين المللي و بروز رساني دانش مديران ارشد مراكز خدمات گردشگري و مسئولين گردشگري دولتي با همكاري دانشگاههاي معتبر جهاني و اعضاي شبكه دانش UNWTO توسط اساتيد برجسته رشته هاي گردشگري جهان اجرا خواهد شد.
آموزش
آموزش
اين دوره ها با درنظر گرفتن نيازها و چالشهاي صنعت گردشگري در سطح ملي و بين المللي و بروز رساني دانش مديران ارشد مراكز خدمات گردشگري و مسئولين گردشگري دولتي با همكاري دانشگاههاي معتبر جهاني و اعضاي شبكه دانش UNWTO توسط اساتيد برجسته رشته هاي گردشگري جهان اجرا خواهد شد.

جوایز بین المللی سیتی وان برای گردشگری حلال و گردشگری علایق ویژه

موسسه بین المللی سیتی وان یکی از معتبرترین و بزرگترین مراکز فعال در حوزه پژوهش در گردشگری با علایق ویژه و موضوعات مرتبط و مورد علاقه و توجه کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه است. هدف اصلی این موسسه گسترش فرهنگ و ترویج جنبه های انسانی گردشگری با تمرکز بر تعالی روح و روان، حمایت از جوامع محلی و در نهایت توسعه گردشگری حلال در بالاترین درجه می باشد.
یکی از مهمترین اهداف موسسه، شناسائی مدیران و کارآفرینان برجسته و اعطای جایزه برترین به آنان در چهار حوزه اصلی زیر است:

 • . مدیران ارشد، کارآمد و حرفه ای که فعالیتها و آثار آنان الهام بخش دیگران است
 • . پژوهشگران پیشتاز که موضوعات و فعالیتهای جدید آنان در راستای اهداف سیتی وان باشد
 • . کارآفرینان برتر در حوزه گردشگری با علایق ویژه، و
 • . پروژه های ابتکاری در بخش گردشگری حلال که باعث معرفی و اعتلای گردشگری حلال باشد
اطلاعات بیشتر

رویداد های سیتی وان

 • اعطای نشان و گواهینامه بین المللی گردشگری حلال به هواپیمایی زاگرس

  اعطای نشان و گواهینامه بین المللی گردشگری حلال به هواپیمایی زاگرس

  در همایش بین المللی اقتصاد حلال و گردشگری حلال که در روز یکشنبه 16/07/1396 در مرکز همایش های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار گردید، نشان و گواهینامه بین المللی گردشگری حلال به هواپیمایی زاگرس اعطا گردید.

  گفتنی است،گواهینامه و لوح مربوطه توسط مدیرعامل موسسه، جناب آقای محمد حسین احمدی مقدم  و با همراهی تنی چند از مهمانان ویژه همایشبه آقای مهندس موسوی، رئیس هیات مدیره شرکت هواپیمایی یادشده تقدیم گردید.

   

 • واگذاری حق اعطای جایزه بین المللی گردشگری حلال به موسسه سیتی وان

  واگذاری حق اعطای جایزه بین المللی گردشگری حلال به موسسه سیتی وان

  برابر با گزارش اداره کل روابط عمومی، حق اعطای جایزه بین المللی گردشگری حلال به فعالان اقتصادی برتر این حوزه، برای نخستین بار در جهان، به موسسه بین المللی توسعه و تحقیق گردشگری با علایق ویژه (SITI 1) واگذار گردید. 

   جایزه مذکور به صورت سالانه به فعالان اقتصادی برتر در حوزه گردشگری حلال و در سطح  جهانی اعطا می شود. 

  گفتنی است روند انتخاب افراد برتر  توسط کمیته علمی مربوطه و  براساس استاندارد گردشگری حلال و در محورهای بیست گانه هتل و اقامتگاه، کافی شاپ، مراکز تفریحی، حمل و نقل ریلی، حمل و نقل زمینی، حمل و نقل دریایی، حمل و نقل هوایی، کشتارگاه، دفاتر خدمات مسافرتی، صنایع دستی، رستوران، بیمارستان، مطب دندانپزشکی، آرایشی و بهداشتی، دارویی، پوشاک، آرایشگاه ها، خوراکی و آشامیدنی و راهنمایان گردشگری انجام می پذیرد.

 • همایش بین المللی اقتصاد حلال و گردشگری حلال برگزار شد

  همایش بین المللی اقتصاد حلال و گردشگری حلال برگزار شد

  همایش بین المللی اقتصاد حلال و گردشگری حلال در روز یک شنبه مورخ 16/07/1396 در مرکز همایش بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد. در ابتدای این همایش پیام مرجع عالیفدر جهان تشیع و ریاست محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام، حضرت آیت الله العظمی سید محمود هاشمی شاهرودی (مدظله العالی) قرائت شد.

  در این مراسم آقایان دکتر بهروز جنت، رئیس مرکز ملی تحقیقات جمهوری اسلامی ایران، دکتر همایون هاشمی، رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس شورای اسلامی، دکتر محمدحسین قربانی، نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، غلامعباس برزگر، کارآفرین برتر حوزه گردشگری، پروفسور آلفونسو وارگاس سانچز، استاد دانشگاه هولوای اسپانیا، توماس بلانکو گررو، مدیر دفتر مادرید انستیتو حلال اسپانیا، دکتر محمد ابراهیم مداحی، رئیس کمیسیون چشم انداز و نخبگان مجمع تشخیص مصلحت نظام، رضا صادقی، نماینده موسسه بین المللی توسعه و تحقیق گردشگری با علایق ویژه، دکتر محمد محب خدایی معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر اکبر فلاح نژاد، امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری(دامت برکاته)، دکتر عبدالعظیم بهفر، معاون پژوهشی مرکز ملی تحقیقات حلال جمهوری اسلامی ایران ، دکتر محمد بقایی، محقق مرکز ملی تحقیقات حلال در مواد آرایشی و بهداشتی و سرکار خانم دکتر مهاجرانی، معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای به ایراد سخنرانی پرداختند.

  گفتنی است در این همایش از تمبر یادبود گردشگری حلال رونمایی به عمل آمد. همچنین هواپیمایی زاگرس مفتخر به دریافت گواهینامه بین المللی گردشگری حلال گردید. این گواهینامه و لوح مربوطه توسط مدیرعامل موسسه، جناب آقای محمد حسین احمدی مقدم به آقای مهندس موسوی، رئیس هیات مدیره شرکت هواپیمایی یادشده اعطا گردید.

 • همایش بین المللی اقتصاد حلال و گردشگری حلال

  همایش بین المللی اقتصاد حلال و گردشگری حلال

   

   اعضا کمیته اجرایی:

   

  همایش اقتصاد حلال و گردشگری حلال

  یکشنبه 1396/07/16

  سالن رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران

  1- آقای دکتر سید یوسف دهبان پور، دبیر همایش

  ۲- آقای دکتر عبدالعظیم بهفر، معاون محترم پژوهشی مرکر ملی تحقیقات حلال جمهوری اسلامی ایران

  ۳- حضرت حجت الاسلام حامد صادقی، نماینده محترم ولی فقیه در سازمان غذا و دارو

  4-آقای محمد حسین احمدی مقدم، مدیرعامل محترم موسسه بین المللی سیتی وان و رئیس همایش

  5- آقای مهدی جهانتاب، مسئول محترم بازاریابی و بخش اقتصادی همایش

  ۶- آقای رضا صادقی، مدیرکل امور بین المللی موسسه و همایش

  ۷- آقای میثم عیوضی، مدیرکل تحقیق و توسعه موسسه و مسئول روابط عمومی و تبلیعات همایش

  ۸- آقای حسین یحیایی، مدیر مالی و اداری موسسه و مسئول مالی همایش

  ۹- خانم فرزانه کربلایی، مدیرکل حوزه ریاست موسسه و مسئول پیگیری امور همایش در موسسه

  10- خانم سارا شیری، مسئول پیگیری امور همایشی در مرکر ملی تحقیقات حلال

   

  اعضا کمیته علمی:

   

  همایش اقتصاد حلال و گردشگری حلال

  یکشنبه 1396/07/16

  سالن رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران

  آقای دکتر آلفونسو وارگاس سانچز، استاد دانشگاه هلوا اسپانیا و مدیرکل پژوهشی موسسه

  1- آقای توماس گور رو، مدیر دفتر مادرید انستیتو حلال اسپانیا

  ۳- آقای دکتر عبدالعظیم بهفر، معاون محترم پژوهشی مرکز ملی تحقیقات حلال

  ۴- آقای دکتر پور ابراهیمی، ریاست محترم کمیسیون اقتصادی مجلسی

  ۵- آقای دکتر هارش وارما، معاون امور بین الملل موسسه
   
   بیانیه همایش:

   

  photo ۲۰۱۷ ۱۰ ۰۴ ۱۲ ۵۹ ۰۵

   

  بازرسی

  شرکت هایی که متقاضی دریافت گواهی نامه بین المللی استاندارد حلال میباشند باید پس از تکمیل فرم های پیوست و ارسال آن به این موسسه جهت بازرسی و ارزیابی شرکت خود اعلام درخواست نمایید.

  برخی از اخبار سیتی وان

  • تصاویر همایش بین المللی اقتصاد و گردشگری حلال-6
   7 مهر 1396

   تصاویر همایش بین المللی اقتصاد و گردشگری حلال-6

   همایش بین المللی اقتصاد و گردشگری حلال  در روز یکشنبه مورخ 16/07/1396 در مرکز همایش های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران و به همت و همکاری موسسه بین المللی توسعه و تحقیق گردشگری با علایق ویژه و مرکز ملی تحقیقات حلال جمهوری اسلامی ایران برگزار گردید

   اطلاعات بیشتر

  • تصاویر همایش بین المللی اقتصاد و گردشگری حلال-5
   7 مهر 1396

   تصاویر همایش بین المللی اقتصاد و گردشگری حلال-5

   همایش بین المللی اقتصاد و گردشگری حلال  در روز یکشنبه مورخ 16/07/1396 در مرکز همایش های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران و به همت و همکاری موسسه بین المللی توسعه و تحقیق گردشگری با علایق ویژه و مرکز ملی تحقیقات حلال جمهوری اسلامی ایران برگزار گردید

   اطلاعات بیشتر

  • تصاویر همایش بین المللی اقتصاد و گردشگری حلال-4
   7 مهر 1396

   تصاویر همایش بین المللی اقتصاد و گردشگری حلال-4

   همایش بین المللی اقتصاد و گردشگری حلال  در روز یکشنبه مورخ 16/07/1396 در مرکز همایش های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران و به همت و همکاری موسسه بین المللی توسعه و تحقیق گردشگری با علایق ویژه و مرکز ملی تحقیقات حلال جمهوری اسلامی ایران برگزار گردید

   اطلاعات بیشتر

  • تصاویر همایش بین المللی اقتصاد و گردشگری حلال-3
   7 مهر 1396

   تصاویر همایش بین المللی اقتصاد و گردشگری حلال-3

   همایش بین المللی اقتصاد و گردشگری حلال  در روز یکشنبه مورخ 16/07/1396 در مرکز همایش های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران و به همت و همکاری موسسه بین المللی توسعه و تحقیق گردشگری با علایق ویژه و مرکز ملی تحقیقات حلال جمهوری اسلامی ایران برگزار گردید

   اطلاعات بیشتر

  • تصاویر همایش بین المللی اقتصاد و گردشگری حلال-2
   7 مهر 1396

   تصاویر همایش بین المللی اقتصاد و گردشگری حلال-2

   همایش بین المللی اقتصاد و گردشگری حلال  در روز یکشنبه مورخ 16/07/1396 در مرکز همایش های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران و به همت و همکاری موسسه بین المللی توسعه و تحقیق گردشگری با علایق ویژه و مرکز ملی تحقیقات حلال جمهوری اسلامی ایران برگزار گردید

   اطلاعات بیشتر

  • تصاویر همایش بین المللی اقتصاد و گردشگری حلال-1
   7 مهر 1396

   تصاویر همایش بین المللی اقتصاد و گردشگری حلال-1

   همایش بین المللی اقتصاد و گردشگری حلال  در روز یکشنبه مورخ 16/07/1396 در مرکز همایش های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران و به همت و همکاری موسسه بین المللی توسعه و تحقیق گردشگری با علایق ویژه و مرکز ملی تحقیقات حلال جمهوری اسلامی ایران برگزار گردید

   اطلاعات بیشتر

   خبرنامه ی سیتی وان

   با عضویت در خبرنامه ی ستی وان می توانید از آخرین اخبار، مقالات و اطلاعیه های سیتی وان مطلع شوید.